איך לא לזכות במשרה פוליטית , בעשרה צעדים קלים

צריך להוסיף לזה איך לא לחזור מהמדבר הפוליטי…..

עדכון קל לאלו שלא שמו לב , הימין (הרפובליקאים ) בארה"ב בציה הפוליטית, כמה רחוק במדבר נמצא הימין ?

שאלה טובה , הם שוברים את שיאי הסקרים הפוליטיים מדי חודש. רק 20% מזוהים עם המפלגה כיום. זה אולי נשמע סביר בארץ, עם השיטה הקואליציונית, אבל במדינה עם שיטת שתי מפלגות וקהל של 40% שאוטומטית יצביע בשבילך זה השיא השלילי מאז שהתחילו במדידות.

הנשיא אובאמה מינה נציג קונגרס מהמחז ה 23 בניו יורק להיות מזכיר הצבא, המחוז – ישות שמרנית מתונה שלא בחרה דמוקראט ליצגה  מאז …… טוב מאז סוף המאה ה 19 🙂 .

הנוהל הרגיל הנו לבצע בחירות מיוחדות לבחור רפוליקאי (המחוז הרי לא יבחר דמוקרט) ולהמשיך בחיינו , נכון ?

כאן נכנסת מלחמת העולם בימין בארה"ב. בד"כ כשמפלגת שלטון מועפת מהשילטון בגלל חוסר אמון בציבור וכשרוב המצביעים, שהעיפו את נציגיהם המתונים, טוענים שהמתונים מהווים כסות בלבד לקיצונים שאותם הם לא רוצים, המסקנה ברורה:

לכו למרכז , התמתנו.

ככה תזכו בשילטון בחזרה ( מעין קואליציה אבל בתוך המפלגה, זה מה שהדמורטים עשו ).

זהו שהשמרנים (החלק היותר ימני במפלגה הרפובליקאנית ) לא חושבים ככה, הם מאמינים ש"כשאנחנו יותר נאמנים לעצמנו …. הבוחרים יבואו".

במחוז ה23 בניו יורק בחרו הרפובליקאים המקומיים בנציגה מקומית ליצג אותם בקונגרס. הנציגה, חברת בית הנבחרים המקומי מניו יורק, הנה אופיינית למחוז שאותו היא מיצגת – מתונה.

למעשה די קרובה לדעות של המועמד הדמוקרטי שהועמד מולה, הוא אפילו מעט יותר שמרן מכיוון שהוא צריך להתמודד עם הצירוף של המילה דמוקרט לשמו.

כולם צפו שהבחירות יתנהלו מהר, היא תיבחר והחיים ימשיכו במסלולם.

אבל כאן נכנסו השמרנים, הם החליטו שהמועמדת לא מספיק שמרנית לטעמם . עברה כמחוקקת מקומית ומוערכת ופעילותה רבת השנים אינם מעניינים. היא לא נגד הפלות בצורה מוחלטת ומוכנותה לדון על פשרה בנושא של נישואי הומואים פוסלים אותה בעיניהם להיות חברה במפלגה הרפובליקאית בכלל .

זכותם, זכותם אפילו להציב מולה מועמד שירוץ. זו דמוקרטיה.

אבל כאן נכנסים לעניין הצורה שבה השמרנים פועלים ( כאנשים שדוגלים ב"זכות לחיים" הם בהחלט בוחרים צורות מעניינות להתאבד ) , קבוצת שמרנים ברמה הלאומית הציבה מולה מועמד, הביאה דמויות שמרניות לאומיות ( שרובם ידועות ביכולתם להפסיד הפסדים עצומים בבחירות, אבל להישאר "טהורים" אידיאולוגית)  לתמוך בו ואף הזרימה הרבה כסף למסע הבחירות שלו.

הבעייה….. נתחיל עם זה שהמועמד בכלל לא גר במחוז ( נסו לדמיין ראש עריית תל אביב שגר ברעננה 🙂 ), לא מכיר את נושאי המחוז ( חבר קונגרס אמור לדחוף נושאים השייכים למחוז שלו , עדיפויות תקצוב לתחבורת הנהר המקומי, זיכוי מס לאוניברסיטה , פרויקטי תחבורה וכד' )   ההמשך הנו צורה של סגנון.

המועמד השמרני מוביל על המועמדה הרפוליקאנית בפער של 30% על 19%  , הבעייה של הימין שהתמיכה במועמד הדמוקרטי יציבה ב 32% ( זו כמות הדמוקרטים במחוז ) משמע פיצול הימין מביא להפסד כמעט ודאי.

ביום שישי הגיע המועמד השמרני לפגישה/ראיון  עם ועדת העורכי ם של העיתון המקומי. אנשים שרוב המחוז קורא את דעותיהם. מעין ראיון קבלה לעבודה במובן המטאפורי של המילה, שבועיים לפני הבחירות ברור שהפגישה חשובה , נכון ?

כל מועמד לעבודה שקדן היה קורא מה שהוא יכול על דעותיהם ורצונותיהם, כולל לדוגמה שבאותו בוקר מאמר המערכת בעיתון הביע דאגה שמה המועמד המוצנח מבחוץ חסר ידע והיכרות עם המחוז מכדי ליצגו בצורה אפקטיבית בבירה ותלותו המוחלטת בדמויות ברמה הלאומית ולא המקומית מדאיגה.

מועמד לעבודה סביר היה מנצל את המעמד על מנת להרשימם בעומק הידע שלו על נושאים מקומיים וברצונו ללמוד….. אני יודע שזה מה שאני הייתי עושה.

זהו, שזה לא מה שקרה :

ראשית המועמד השמרני הגיע לראיון מלווה בתומכו ברמה הלאומית, דיק ארמי, פעיל בכיר ברמה הלאומית שידוע כאידיאולוג ולווא דוקא במעשיות פוליטית, בקיצור בדיוק האדם שממנו העורכים היו מודאגים.

כאשר חלק מהנוכחים הביעו תרעומת על נוכחותו הוא התעקש ונשאר.

כאשר ועדת העורכים רצתה לתשאל את המועמד על עמדותיו במגוון נושאים מקומיים (איך היית פותר את הסכסוך של זכויות הספינות בנהר המקומי , איזה פרויקט תחבורה עדיף בעיניך …) הוא סירב לענות!!!!

הוא סירב לענות על אף שאלה בנושאים מקומיים!!!!

ורק בשביל להשלים את רשימת ה"איך לא תקבל המלצה מראיון עבודה" :

תומכו, דיק ארמי, יצא להגנתו לאחר מספר דקות של התישאול בהצהרה ש:" focus on "parochial" questions" הנו לא חשוב.

התרגום של המילה parochial הנו קְהִלָּתִי, מְקוֹמִי; צַר אֹפֶק, מֻגְבָּל; קַרְתָּנִי. אבל אפילו זה לא מעביר את הבוז שהמילה מכילה באנגלית.

להזכירכם שכל פוליטיקה הנה מקומית , אבל ההצהרה הזאת (ברוב טיפשותה) הגיעה לחדשות הלאומיות.

בקיצור המועמד רצה שהמקומיים בבחרם את הנציג המקומי שלהם לבית הנבחרים יתרכזו בנושאים ברומו של עולם, אני מניח שהכוונה לסכנות של איום הסוציאליזם ברמה הלאומית והפלות ולא בנושאים של מישרות מקומיות.

בטח….

אתם יכולים לנחש מה הייתה התוצאה של הפגישה , העיתון המקומי לא המליץ על מועמד אבל בטוח על מי משלושת המועמדים הוא לא ממליץ…….

ולא משנה מי יזכה – הדמוקרטים פותחים בקבוקי שמפנייה , הם מכירים את האימרה "אל תפריע לאוייב שלך כשהוא משמיד את עצמו לדעת".

אגב שנה הבאה בוחרים את כל נציגי הקונגרס , כמו כל שנתיים , אם זה יהיה הפרומו למה שיקרה אז לדמוקרטים תהיה מסיבה גדולה  בסוף  2010 .

תגובה אחת to “איך לא לזכות במשרה פוליטית , בעשרה צעדים קלים”

  1. טל גלילי Says:

    מאמר משובח ג'וני – אין עליך כבלוגר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: